O firmie

Jesteśmy grupą  producentów owoców i warzyw z centralnej Polski, kolebki polskiego sadownictwa. Firma powstała w 2011 roku z inicjatywy producentów owoców z okolic miejscowości Konary. Dzięki temu GRUPA Konary łączy nie tylko wieloletnie doświadczenie w produkcji swoich członków i  lokalnych producentów, jesteśmy przede wszystkim wiarygodnym partnerem biznesowym na każdym etapie  funkcjonowania. Nasze profesjonalne podejście , jak również wieloletnie doświadczenie na rynku owoców i warzyw zostało doceniona nie tylko przez naszych dostawców i współpracowników, ale także przez naszych klientów, którzy pozwalają nam zwiększyć ilość owoców i warzyw eksportowanych systematycznie.

GRUPA Konary obejmuje ponad 650 hektarów użytków rolnych znajdujących się w okolicach Warki i we wsi Konary, który jest nazywana, nie bez powodu, kolebką polskiej uprawy owoców. Produkujemy ponad 20 000 ton jabłek rocznie, głównie następujących odmian: Idared, Jonagored, Champion, Gloster, Ligol, Gala, Golden Delicious. W naszej ofercie mamy również oprócz jabłka gruszki oraz kapustę pekińską. Jako AGRO Konary eksportowaliśmy nasze produkty na rynki wschodnie (Rosja, Białoruś i Kazachstan), a w związku z dynamicznym rozwojem firmy i utworzeniem GRUPY Konary poszerzyliśmy grono naszych klientów o takie kraje jak: Włochy, Niemcy, Indie, Wielka Brytania, Mongolia i Egipt.

GRUPA Konary posiada nowoczesne magazyny – urządzenia sortujące  i własne centrum logistyczne. Posiadamy nowoczesną bazę chłodni, która pozwala nam utrzymać świeżość i jakość naszych owoców na najwyższym poziomie przez cały rok. Co więcej, nasze linie sortownicze, typ GeoSort IV od firmy Greefa pozwalają nam sortować owoce starannie, zgodnie z ustalonymi parametrami , między innymi ze względu na rozmiar i kolor, w zależności od oczekiwań klientów. Pakujemy nasze produkty zgodnie z najwyższymi standardami, także na zamówienie klienta.

Członkowie GRUPY Konary posiadają certyfikaty IPO i produkują według tych norm. Dzięki starannej kontroli procesu produkcji, zaangażowaniu naszych dostawców oraz pracowników w ciągłe podwyższanie standardów oraz zastosowaniu najnowocześniejszej technologii GRUPA Konary jest w stanie zapewnić swoim klientom najwyższą jakość produktów.

Zapraszamy do współpracy

Kontakt